fbpx

O blogu

Tomasz Szwecki

Cześć nazywam się Tomasz Szwecki i od kilku lat zajmuję się tworzeniem stron www i ich promocją.

Celem tego bloga jest kompleksowe podejście do tematu tworzenia stron internetowych oraz ich promocji.

Jak to się zaczęło …

Pewnie mi nie uwierzysz ale dawno, dawno temu jeszcze przed powstaniem Facebook’a. Miałem pomysł na portal dla artystów. Taki, gdzie można znaleźć potrzebny zespół czy muzyków na imprezę lub po prostu do współpracy.  Wymyśliłem dużo różnych funkcji, które póżniej zobaczyłem na … Facebook’u. Ale wróćmy do początku…

Kiedy zebrałem trochę pieniędzy, ( sam jestem muzykiem i składałem zaoszczędzone grosiki) postanowiłem działać. Przypadkowo jeden z moich klientów był programistą i kiedy podzieliłem pomysłem zrobienia portalu zaproponował, że może się tego podjąć.


Jeszcze wtedy nie wiedziałem, jak należy się zabrać za przygotowanie strony, nikt nie wspomniał o stworzeniu tzw. makiety ( z ang. Wireframes), najogólniej mówiąc schematu budowy strony czy aplikacji.


To jak wtedy działałem? Opisywałem mailem, jak to sobie wyobrażam, po czym programista coś robił a ja odpisywałem co jest nie tak. ( o zgrozo, do tej pory wiele osób/ firm dalej tak działa). Niestety współpraca okazała się bardzo kosztowna i po wydaniu ponad 10 tys złotych ( dzisiaj to pewnie było by ze 3 razy tyle), odpuściłem temat.

(Teraz kiedy sam buduje strony, zależy mi na tym aby dokładnie określić potrzeby klienta i spisać to np. W serwisie ASANA. - jak pracuje z klientami i jakich narzędzi używam opiszę w osobnym artykule).


Wiedziałem czego chce, ale moje ambicje na super portal były zbyt wysokie. Bezsensowna ilość różnych funkcji, które często nigdy nie powstały lub były nieużywane albo niedopracowane.


Ale jeśli myślisz, że się poddałem to jesteś w błędzie 🙂

Szukałem innych pomysłów, programistów którzy piszą w PHP itd. Po kilku kolejnych nieudanych próbach ( rozpoczynałem ten portal chyba z 5 czy 6 razy a bo gdzieś się kontakt urwał, ktoś odwlekał prace w nieskończoność itd), wiedziałem jedno:


Muszę znaleźć firmę, która ma biuro we Wrocławiu (czyli tam gdzie mieszkam), tak aby do nich pojechać w razie czego i wszystko omówić itd. ( no i znalazłem).


Choć początkowo właśnie taka współpraca wydawała się idealna bo pracowałem z zespołem projektowym i wszystko omawialiśmy to finalnie i tak terminy nie były zachowane a finalnie przed skończeniem projektu ich programista się zwolnił….


Jak teraz to piszę, to znowu mam ciarki bo mój projekt ciągnął się w nieskończoność kilka lat i finalnie pozszywany przez kilka firma był raczej Frankensteinem niż moim wymarzonym portalem.

Możesz zobaczyć to niechciane dziecko pod adresem: http://katalogartystyczny.pl/


Czego mnie to nauczyło ? Na pewno wiedziałem, jak nie powinna wyglądać praca przy tworzeniu strony internetowej. Dodatkowo nauczyłem się sprawdzać wszystko i testować. To była niezła lekcja życia, która kosztowała mnie prawie 100 tys złotych a kredyty zaciągnięte na tą inwestycję spłacam do dzisiaj.


Dlatego chciałbym Ci pokazać, że możesz stworzyć samodzielnie dowolną stronę. Może nie będzie idealna, ale jeśli Twój pomysł na biznes okaże się trafiony to wtedy możesz pomyśleć o jej poprawieniu czy nawet zbudowaniu od początku.


Zaczynanie biznesu od długów i kredytów nie jest dobrym rozwiązaniem….


Pokaże  Ci jak zrobić samodzielnie dowolną stronę www, nie ważne czy to będzie prosta strona firmowa, blog, serwis ogłoszeniowy czy sklep internetowy. 

Od czego zacząć budowę strony www ?

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z tworzeniem stron internetowych, to świetnie się składa, właśnie po to powstał ten blog.

Pokaże Ci krok po kroku jak tworzyć strony za pomocą WordPressa. Pójdziemy na skróty, dostaniesz gotowe rozwiązania sprawdzone przez ze mnie. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Co znajdziesz na blogu ?

Moją misją jest stworzenie miejsca, a raczej fabryki tworzenia stron. Miejsca, którego mi zawsze brakowało, tak aby dowiedzieć się wszystkiego o tworzeniu stron na WordPressie.  Na blogu będę pokazywał sprawdzone rozwiązania i moje pomysły. Mam nadzieję, że to będzie dla Ciebie ważne miejsce!


Dodatkowo chcę pokazać Ci jak promować stronę poprzez Social Media, pozycjonować a nawet zaprosić do współpracy przy wspólnym tworzeniu stron dla klientów.

Dlaczego WordPress ?

Jeżeli czytałeś moją historię z budową portalu dla Artystów, to już wiesz, że nie było łatwo…

Po prostu po latach współpracy z różnymi firmami i programistami sam postanowiłem się zająć tworzeniem stron. Po drodze był jeszcze edytor WIX później Joomla ale finalnie zakochałem się w WordPressie, gdzie nawet jeśli nie masz pojęcia o HTML czy programowaniu to poprzez gotowe motywy czy wtyczki możesz tworzyć bardzo zaawansowane projekty.


PS. Cieszę się, że tu jesteś, mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej 🙂

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist